KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11609488
nr 1160 9488
Thea Ekström
(1920-1988), Sverige
Blandteknik, 2 st, Motivet: 9x6,5 & 7x12, Numrerade 18/66 & 20/66
Thea Ekström, svensk bildkonstnär född 1920, död 1988.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 5 februari 2018
kl 19:18:06
800 kr
1.700 kr
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
2.000 kr